Historie / MALÁ FOTOEXKURZE NAŠÍ FABRIKOU

V obci Paskov se nachází jeden z nejstarších podniků potravinářského  průmyslu v Československé a pozdeji České Republice používající obchodní název Sodovkárna R. Sýkora,s.r.o. Tento podnik, byla založen v roce 1868 Janem Janečkou.
V počátku se vyráběla pouze sodová voda.

V roce 1928 převzal firmu Rudolf Sýkora, který rozšířil a zmodernizoval celý provoz. Vyráběly se ovocné limonády ze sirupů dle vlastních receptur. V roce 1934 vznikla pobočka ve Frýdlantu nad Ostravicí a Frýdku-Místku. V době druhé světové války byla výroba pozastavena. Po válce sodovkárna znovu započala s výrobou a opět zásobovala své klienty. Firma dobře prosperovala a proto bylo přistoupeno k rekonstrukci celého objektu.

 Firma přešla pod státní správu Slezského lihovarnického a nápojového průmyslu. Nastalo období, kdy se na bývalé firmě vystřídalo několik podniků. Posledním socialistickým vlastníkem naší firmy bylo NEALKO státní podnik (později NEALKO a.s.).V roce 1991 zahájila činnost nová společnost s nostalgickým obchodním názvem Sodovkárna R.Sýkora, spol. s r.o. se 127 zaměstnanci a úvěru 28.000.000 Kč. V létech 1993-1998 došlo k modernizaci linky na výrobu limonád. Byly zakoupeny nové stroje a zařízení pro zvýšení kvality a jakosti výrobků, byly pořízeny stroje na výrobu alkoholu a sirupů a byly provedeny stavební úpravy tak, aby provoz vyhovoval hygienickým požadavkům pro potravinářský průmysl. Byla zcela přebudována úpravna vody, která je upravována speciálním filtračním zařízením na nejvyšší úrovni se zachováním důležitých stopových prvků. Vyrábíme 21 druhů limonád dle vlastních receptur, které jsou určeny převážně pro gastronomii.V roce 1999 jsme zahájili výrobu konzumních sirupů v rodinném balení 2,5 kg, v 30 příchutích, dále dodáváme sirupy na výrobu limonád i ostatním výrobcům. Do prodeje uvádíme i vlastní špičkové alkoholické výrobky. Tento sortiment představují převážně konzumní lihoviny - Tuzemák (dříve "rum"), Moravská jalovcová, Vodka ŽA, Peprmintový likér,  Ořechovka, Griotte a postupně rozšiřujeme řadu nejenom alkoholu o nové výrobky.. Jako naší specialitu vyrábíme "Svatojánský likér", jedná se o bylinný likér s výtažky 30 bylin dle vlastní receptury po prarodičích z roku 1890. V rámci doplňkové výroby alkoholu zabezpečujeme i speciální přání našich zákazníků, jako jsou atypické lahve pro reklamní a propagační účely. Naše výrobkové portfolio se pomalu rozšířuje i o další zboží, které naši zákazníci žádají. Jedná se nejen o nealko nápoje, ale i kávu, cukrovinky, cigarety, alkohol, pivo jak sudové tak i lahvové, pochutiny a další. Náš prodejní sortiment je možno zakoupit v naší prodejně přímo v areálu firmy a v celé řadě prodejen v České republice. Pro zákazníky, kteří chtějí zboží dopravit na určené místo zajišťujeme dopravu na místo určení.

        

Copyright © 2009 všechna práva obsahu vyhrazena